KATALOG LANDSKONKURRENCE AGILITY ØDIS BRAMDRUP DcH

 

Stævnet afvikles på en bane, der er mange ekvipager, som skal igennem.

Vær opmærksom og klar ved start i god tid, og følg anvisninger fra indsender og hjælpere.

Vi har åbent i køkkenet fra k 7:30 med morgenmad og senere med frokost, lækre kyllingesandwicher og kæmpe pølser.
Velkomst kl 8:00.    1. banegennemgang 8:05

Vi ønsker alle et godt stævne, med håb om en god og hyggelig afvikling.

Stævneudvalget: Anette; Ingo og Klaus

 

Agility kl 3 (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

8

Anette Andersen

Fritz

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

2

2

Lillian Rose

Cindy

Dværgpudel

Vejle

3

14

Trine Sørensen

Lillie

Jack Russel

Risskov

4

20

Rikke  Lyth Petersen

Nellie

Border Terrier

Vejen

           

 

Agility kl 3 (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

111

Cherie Nødvig

Molly

Blanding

Vamdrup

2

109

Helle  Hallundbæk

Spitfire

Border Collie

Herning

3

115

Ingo Borchert

Lusi

Blanding

Ødis Bramdrup

4

102

Lene Callesen

Tanja

Kooiker hondje

Løgumkloster

5

100

Sara Saron

Audi

FT Cocker Spaniel

Varde

6

110

Lisbeth Jensen

B.B.

Pyrenæisk hyrdehund

Kolding

7

108

Lillian Rose

Dundee

Dværgpudel

Vejle

8

107

Anne Marie Jakobsen

Mathilde

Kromfohrländer

Ødis Bramdrup

           

 

Agility kl 3 (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

209

Henrik Bossen

Bossi

Border Collie

Højme

2

201

Anette  Kruse

Fiona

Blanding

Ødis Bramdrup

3

214

Marianne K Jakobsen

Misha

Labrador

Vejen

4

203

Kurt Jensen

Kian

Border Collie

Risskov

5

246

Anne Kew

Merry Hoppins

Border Collie

Give

6

235

Lene  Poulsen

Zig Zag

Border Collie

Agerbæk

7

220

Stephanie Sørensen

Pennie

Border Collie

Kolding

8

210

John Trip

Foxy

Border Collie

Løgumkloster

9

231

Tina Tøndering

Zen

Border Collie

Agerbæk

10

212

Dorthe Rix

Bella

Labrador

Give

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

Agility kl 2 (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

16

Dennis Eskildsen

Odin

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

           

 

Agility kl 2 Senior (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

103

Louise Rahbek

Donnie

Blanding

Bøgestrøm

2

101

Sara Saron

Bobby

FT Cocker Spaniel

Varde

           

 

Agility kl 2 Senior (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

261

Tine  Sønderby Smed

Gustav

Labradoodle

Varde

2

263

Jonna Rode

Dea

Border Collie

Give

3

200

Jim Hempel

Sydney

Border Collie

Højme

           

 

Agility kl 2 (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

230

Marianne K Jakobsen

Bambam

Labrador

Vejen

2

218

Bo Møller

Milo

Blanding

Løgumkloster

3

237

Merete Karlsen

Hannah

Border Collie

Vejle

4

242

Susanne Kofoed Nielsen

Caja

Flatcoated Retriever

Kolding

5

240

John Trip

Myzli

Border Collie

Løgumkloster

6

247

Søren Lassen

Abby

Border Collie

Agerbæk

7

236

Bente  Arildsen

Maybe

Border Collie

Give

8

227

Kurt Jensen

Mocca

Border Collie

Risskov

9

239

Benedikte  Antonsen

Kaiser Tunnelrenser

Stor Pudel

Horsens

10

256

Jane  Bundesen

Pinta

Border Collie

Ødis Bramdrup

11

219

Jørn Elsberg

Ty

Border Collie

Kolding

12

211

Anne-Mette Christiansen

Lucka

Blanding

Løgumkloster

           

 

Agility kl 1 (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

19

Jette Leth Kragh

Karla

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

2

18

Karina Bie

Bumle

Coton de tuléar

Ødis Bramdrup

3

12

Birgit Rasmussen

Shanti

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

4

13

Lise Jørgensen

Nuunu

Sheltie

Risskov

5

15

Lene  Feldstedt

Holly

Japansk spids

Kolding

6

17

Grethe  Hausted

Bella

Cavalier King Charles Spaniel

Vamdrup

           

 

Agility kl 1 (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

113

Sandra Møller Christensen

Oskar

Beagel/dværg pincher

Brenderup

2

112

Winnie  Ahrensberg

Sasha

Beagle

Give

3

116

Mikkeline Hare Jensen

Enya

Japansk spids

Kolding

4

117

Gitte Poulsen

Zippi

Pyrenæisk Hyrdehund

Kolding

5

118

Sara Saron

Senna

FT Cocker Spaniel

Varde

6

104

Anne Kew

Hubert

Dansk/svensk gårdhund

Give

7

119

Helle Madsen

Wish

Shetie

Herning

 

 

 

         

 

Agility kl 1 (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

221

Joy Oelkers

Abby

Schnauzer

Ødis Bramdrup

2

259

Tine  Sønderby Smed

Alma

Australian shepherd

Varde

3

251

Kurt Jensen

Dean

Border Collie

Risskov

4

224

Rikke Dyrbye

Kenai

Border Collie

Højme

5

262

Wickie D. Jørgensen

Scott

Border Collie

Agerbæk

6

266

Mette Brunsgaard

Ellie

Border Collie

Agerbæk

7

223

Carsten Nielsen

Nico

Border Collie

Løgumkloster

8

229

Eva Dinesen

Gadi

Border Collie

Agerbæk

9

250

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Heppni

Islandsk fårehund

Vamdrup

10

253

Jim Hempel

Kellie

Border Collie

Højme

11

264

Gart Borchert

Ellie

Border Collie

Ødis Bramdrup

12

265

Jeanette Schmidt

Eddie

Border Collie

Vejen

13

217

Annette Hempel

Cooper

Border Collie

Højme

14

260

Merete Karlsen

Clivus

Border Collie

Vejle

15

238

Anette  Kruse

Sienna

Border Collie

Ødis Bramdrup

16

244

Rikke Dyrbye

Zoom

Border Collie

Højme

17

245

Carsten Nielsen

Jazz

Border Collie

Løgumkloster

18

206

Wickie D. Jørgensen

Keeper

Border Collie

Agerbæk

19

225

Anne Kew

Yoga

Border Collie

Give

20

248

Charlotte Christensen

Zia

Border Collie

Broager

21

252

Kurt Jensen

Micco

Border Collie

Risskov

22

241

Jacob Højsgård

Coda

Malinois

Svendborg

23

226

Anne-Mette Christiansen

Iza

Border Collie

Løgumkloster

24

254

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Blue

Australian shepherd

Vamdrup

           

 

Agility åben Senior (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

1

Lillian Rose

Timon

Dværgpudel

Vejle

           

 

Agility åben (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

10

Anne Marie Gammelmark

Bailey

Papillon

Horsens

2

6

Helle Rask

Lasse

Dværg pudel

Århus

3

9

Trine Sørensen

Frida

Jack Russel

Risskov

4

3

Jørn Kristensen

Laura

Dværg pudel

Odder

5

4

Anne Marie Gammelmark

Zoya

Papillon

Horsens

6

20

Rikke  Lyth Petersen

Nellie

Border Terrier

Vejen

7

14

Trine Sørensen

Lillie

Jack Russel

Risskov

8

8

Anette Andersen

Fritz

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

9

2

Lillian Rose

Cindy

Dværgpudel

Vejle

10

16

Dennis Eskildsen

Odin

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

11

17

Grethe  Hausted

Bella

Cavalier King Charles Spaniel

Vamdrup

12

12

Birgit Rasmussen

Shanti

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

13

13

Lise Jørgensen

Nuunu

Sheltie

Risskov

14

15

Lene  Feldstedt

Holly

Japansk spids

Kolding

15

19

Jette Leth Kragh

Karla

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

 

         

 

Agility åben Senior (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

103

Louise Rahbek

Donnie

Blanding

Bøgestrøm

2

101

Sara Saron

Bobby

FT Cocker Spaniel

Varde

           

 

Agility åben (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

106

Helle Madsen

Dream

Sheltie

Herning

2

100

Sara Saron

Audi

FT Cocker Spaniel

Varde

3

102

Lene Callesen

Tanja

Kooiker hondje

Løgumkloster

4

107

Anne Marie Jakobsen

Mathilde

Kromfohrländer

Ødis Bramdrup

5

108

Lillian Rose

Dundee

Dværgpudel

Vejle

6

115

Ingo Borchert

Lusi

Blanding

Ødis Bramdrup

7

109

Helle  Hallundbæk

Spitfire

Border Collie

Herning

8

111

Cherie Nødvig

Molly

Blanding

Vamdrup

9

110

Lisbeth Jensen

B.B.

Pyrenæisk hyrdehund

Kolding

10

104

Anne Kew

Hubert

Dansk/svensk gårdhund

Give

11

117

Gitte Poulsen

Zippi

Pyrenæisk Hyrdehund

Kolding

12

112

Winnie  Ahrensberg

Sasha

Beagle

Give

13

116

Mikkeline Hare Jensen

Enya

Japansk spids

Kolding

14

113

Sandra Møller Christensen

Oskar

Beagel/dværg pincher

Brenderup

15

118

Sara Saron

Senna

FT Cocker Spaniel

Varde

           

 

Agility åben Senior (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

205

Lene  Poulsen

Diesel

Golden retriever

Agerbæk

2

263

Jonna Rode

Dea

Border Collie

Give

3

200

Jim Hempel

Sydney

Border Collie

Højme

           

 

Agility åben (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

202

Christa Hansen

Diesel

Border Collie

Agerbæk

2

234

Søren Lassen

Cena

Border Collie

Agerbæk

3

204

Bente  Arildsen

Luna

Border Collie

Give

4

233

Louise Aaquist Grøndahl

Iso

Australian shepherd

Broager

5

207

Jørn Elsberg

Trissie

Border Collie

Kolding

6

201

Anette  Kruse

Fiona

Blanding

Ødis Bramdrup

7

212

Dorthe Rix

Bella

Labrador

Give

8

231

Tina Tøndering

Zen

Border Collie

Agerbæk

9

246

Anne Kew

Merry Hoppins

Border Collie

Give

10

214

Marianne K Jakobsen

Misha

Labrador

Vejen

11

220

Stephanie Sørensen

Pennie

Border Collie

Kolding

12

209

Henrik Bossen

Bossi

Border Collie

Højme

13

210

John Trip

Foxy

Border Collie

Løgumkloster

14

235

Lene  Poulsen

Zig Zag

Border Collie

Agerbæk

15

203

Kurt Jensen

Kian

Border Collie

Risskov

16

230

Marianne K Jakobsen

Bambam

Labrador

Vejen

17

211

Anne-Mette Christiansen

Lucka

Blanding

Løgumkloster

18

256

Jane  Bundesen

Pinta

Border Collie

Ødis Bramdrup

19

237

Merete Karlsen

Hannah

Border Collie

Vejle

20

240

John Trip

Myzli

Border Collie

Løgumkloster

21

247

Søren Lassen

Abby

Border Collie

Agerbæk

22

239

Benedikte  Antonsen

Kaiser Tunnelrenser

Stor Pudel

Horsens

23

227

Kurt Jensen

Mocca

Border Collie

Risskov

24

236

Bente  Arildsen

Maybe

Border Collie

Give

25

219

Jørn Elsberg

Ty

Border Collie

Kolding

26

242

Susanne Kofoed Nielsen

Caja

Flatcoated Retriever

Kolding

27

218

Bo Møller

Milo

Blanding

Løgumkloster

28

252

Kurt Jensen

Micco

Border Collie

Risskov

29

253

Jim Hempel

Kellie

Border Collie

Højme

30

217

Annette Hempel

Cooper

Border Collie

Højme

31

241

Jacob Højsgård

Coda

Malinois

Svendborg

32

224

Rikke Dyrbye

Kenai

Border Collie

Højme

33

265

Jeanette Schmidt

Eddie

Border Collie

Vejen

34

266

Mette Brunsgaard

Ellie

Border Collie

Agerbæk

35

262

Wickie D. Jørgensen

Scott

Border Collie

Agerbæk

36

250

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Heppni

Islandsk fårehund

Vamdrup

37

251

Kurt Jensen

Dean

Border Collie

Risskov

38

223

Carsten Nielsen

Nico

Border Collie

Løgumkloster

39

225

Anne Kew

Yoga

Border Collie

Give

40

254

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Blue

Australian shepherd

Vamdrup

41

229

Eva Dinesen

Gadi

Border Collie

Agerbæk

42

248

Charlotte Christensen

Zia

Border Collie

Broager

43

221

Joy Oelkers

Abby

Schnauzer

Ødis Bramdrup

44

206

Wickie D. Jørgensen

Keeper

Border Collie

Agerbæk

45

260

Merete Karlsen

Clivus

Border Collie

Vejle

46

259

Tine  Sønderby Smed

Alma

Australian shepherd

Varde

47

245

Carsten Nielsen

Jazz

Border Collie

Løgumkloster

48

244

Rikke Dyrbye

Zoom

Border Collie

Højme

           

 

Spring åben Senior (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

1

Lillian Rose

Timon

Dværgpudel

Vejle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

Spring åben (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

10

Anne Marie Gammelmark

Bailey

Papillon

Horsens

2

6

Helle Rask

Lasse

Dværg pudel

Århus

3

9

Trine Sørensen

Frida

Jack Russel

Risskov

4

3

Jørn Kristensen

Laura

Dværg pudel

Odder

5

4

Anne Marie Gammelmark

Zoya

Papillon

Horsens

6

2

Lillian Rose

Cindy

Dværgpudel

Vejle

7

8

Anette Andersen

Fritz

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

8

20

Rikke  Lyth Petersen

Nellie

Border Terrier

Vejen

9

14

Trine Sørensen

Lillie

Jack Russel

Risskov

10

16

Dennis Eskildsen

Odin

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

11

17

Grethe  Hausted

Bella

Cavalier King Charles Spaniel

Vamdrup

12

12

Birgit Rasmussen

Shanti

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

13

13

Lise Jørgensen

Nuunu

Sheltie

Risskov

14

19

Jette Leth Kragh

Karla

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

15

15

Lene  Feldstedt

Holly

Japansk spids

Kolding

           

 

Spring åben Senior (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

103

Louise Rahbek

Donnie

Blanding

Bøgestrøm

2

101

Sara Saron

Bobby

FT Cocker Spaniel

Varde

           

 

Spring åben (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

106

Helle Madsen

Dream

Sheltie

Herning

2

107

Anne Marie Jakobsen

Mathilde

Kromfohrländer

Ødis Bramdrup

3

100

Sara Saron

Audi

FT Cocker Spaniel

Varde

4

111

Cherie Nødvig

Molly

Blanding

Vamdrup

5

102

Lene Callesen

Tanja

Kooiker hondje

Løgumkloster

6

115

Ingo Borchert

Lusi

Blanding

Ødis Bramdrup

7

110

Lisbeth Jensen

B.B.

Pyrenæisk hyrdehund

Kolding

8

108

Lillian Rose

Dundee

Dværgpudel

Vejle

9

109

Helle  Hallundbæk

Spitfire

Border Collie

Herning

10

113

Sandra Møller Christensen

Oskar

Beagel/dværg pincher

Brenderup

11

116

Mikkeline Hare Jensen

Enya

Japansk spids

Kolding

12

104

Anne Kew

Hubert

Dansk/svensk gårdhund

Give

13

120

Trine Gundersen

Sika

Dansk svensk gårdhund

Ødis Bramdrup

14

118

Sara Saron

Senna

FT Cocker Spaniel

Varde

15

117

Gitte Poulsen

Zippi

Pyrenæisk Hyrdehund

Kolding

16

112

Winnie  Ahrensberg

Sasha

Beagle

Give

           

 

Spring åben Senior (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

205

Lene  Poulsen

Diesel

Golden retriever

Agerbæk

2

200

Jim Hempel

Sydney

Border Collie

Højme

3

263

Jonna Rode

Dea

Border Collie

Give

 

 

 

         

 

Spring åben (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

214

Marianne K Jakobsen

Misha

Labrador

Vejen

2

207

Jørn Elsberg

Trissie

Border Collie

Kolding

3

204

Bente  Arildsen

Luna

Border Collie

Give

4

233

Louise Aaquist Grøndahl

Iso

Australian shepherd

Broager

5

234

Søren Lassen

Cena

Border Collie

Agerbæk

6

202

Christa Hansen

Diesel

Border Collie

Agerbæk

7

203

Kurt Jensen

Kian

Border Collie

Risskov

8

201

Anette  Kruse

Fiona

Blanding

Ødis Bramdrup

9

209

Henrik Bossen

Bossi

Border Collie

Højme

10

231

Tina Tøndering

Zen

Border Collie

Agerbæk

11

246

Anne Kew

Merry Hoppins

Border Collie

Give

12

212

Dorthe Rix

Bella

Labrador

Give

13

220

Stephanie Sørensen

Pennie

Border Collie

Kolding

14

235

Lene  Poulsen

Zig Zag

Border Collie

Agerbæk

15

242

Susanne Kofoed Nielsen

Caja

Flatcoated Retriever

Kolding

16

247

Søren Lassen

Abby

Border Collie

Agerbæk

17

239

Benedikte  Antonsen

Kaiser Tunnelrenser

Stor Pudel

Horsens

18

211

Anne-Mette Christiansen

Lucka

Blanding

Løgumkloster

19

230

Marianne K Jakobsen

Bambam

Labrador

Vejen

20

237

Merete Karlsen

Hannah

Border Collie

Vejle

21

256

Jane  Bundesen

Pinta

Border Collie

Ødis Bramdrup

22

219

Jørn Elsberg

Ty

Border Collie

Kolding

23

218

Bo Møller

Milo

Blanding

Løgumkloster

24

236

Bente  Arildsen

Maybe

Border Collie

Give

25

227

Kurt Jensen

Mocca

Border Collie

Risskov

26

250

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Heppni

Islandsk fårehund

Vamdrup

27

224

Rikke Dyrbye

Kenai

Border Collie

Højme

28

225

Anne Kew

Yoga

Border Collie

Give

29

217

Annette Hempel

Cooper

Border Collie

Højme

30

253

Jim Hempel

Kellie

Border Collie

Højme

31

241

Jacob Højsgård

Coda

Malinois

Svendborg

32

251

Kurt Jensen

Dean

Border Collie

Risskov

33

262

Wickie D. Jørgensen

Scott

Border Collie

Agerbæk

34

229

Eva Dinesen

Gadi

Border Collie

Agerbæk

35

259

Tine  Sønderby Smed

Alma

Australian shepherd

Varde

36

254

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Blue

Australian shepherd

Vamdrup

37

252

Kurt Jensen

Micco

Border Collie

Risskov

38

244

Rikke Dyrbye

Zoom

Border Collie

Højme

39

248

Charlotte Christensen

Zia

Border Collie

Broager

40

221

Joy Oelkers

Abby

Schnauzer

Ødis Bramdrup

41

245

Carsten Nielsen

Jazz

Border Collie

Løgumkloster

42

260

Merete Karlsen

Clivus

Border Collie

Vejle

43

265

Jeanette Schmidt

Eddie

Border Collie

Vejen

44

266

Mette Brunsgaard

Ellie

Border Collie

Agerbæk

45

206

Wickie D. Jørgensen

Keeper

Border Collie

Agerbæk

46

223

Carsten Nielsen

Nico

Border Collie

Løgumkloster

           

 

Spring kl 3 (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

14

Trine Sørensen

Lillie

Jack Russel

Risskov

2

2

Lillian Rose

Cindy

Dværgpudel

Vejle

3

20

Rikke  Lyth Petersen

Nellie

Border Terrier

Vejen

4

8

Anette Andersen

Fritz

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

           

 

Spring kl 3 (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

111

Cherie Nødvig

Molly

Blanding

Vamdrup

2

110

Lisbeth Jensen

B.B.

Pyrenæisk hyrdehund

Kolding

3

100

Sara Saron

Audi

FT Cocker Spaniel

Varde

4

107

Anne Marie Jakobsen

Mathilde

Kromfohrländer

Ødis Bramdrup

5

109

Helle  Hallundbæk

Spitfire

Border Collie

Herning

6

115

Ingo Borchert

Lusi

Blanding

Ødis Bramdrup

7

108

Lillian Rose

Dundee

Dværgpudel

Vejle

8

102

Lene Callesen

Tanja

Kooiker hondje

Løgumkloster

           

 

Spring kl 3 (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

203

Kurt Jensen

Kian

Border Collie

Risskov

2

231

Tina Tøndering

Zen

Border Collie

Agerbæk

3

220

Stephanie Sørensen

Pennie

Border Collie

Kolding

4

212

Dorthe Rix

Bella

Labrador

Give

5

235

Lene  Poulsen

Zig Zag

Border Collie

Agerbæk

6

201

Anette  Kruse

Fiona

Blanding

Ødis Bramdrup

7

246

Anne Kew

Merry Hoppins

Border Collie

Give

8

209

Henrik Bossen

Bossi

Border Collie

Højme

           

 

Spring kl 2 (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

16

Dennis Eskildsen

Odin

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

           

 

Spring kl 2 Senior (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

103

Louise Rahbek

Donnie

Blanding

Bøgestrøm

2

101

Sara Saron

Bobby

FT Cocker Spaniel

Varde

           

 

Spring kl 2 Senior (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

263

Jonna Rode

Dea

Border Collie

Give

2

261

Tine  Sønderby Smed

Gustav

Labradoodle

Varde

3

200

Jim Hempel

Sydney

Border Collie

Højme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

Spring kl 2 (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

247

Søren Lassen

Abby

Border Collie

Agerbæk

2

242

Susanne Kofoed Nielsen

Caja

Flatcoated Retriever

Kolding

3

256

Jane  Bundesen

Pinta

Border Collie

Ødis Bramdrup

4

227

Kurt Jensen

Mocca

Border Collie

Risskov

5

236

Bente  Arildsen

Maybe

Border Collie

Give

6

230

Marianne K Jakobsen

Bambam

Labrador

Vejen

7

219

Jørn Elsberg

Ty

Border Collie

Kolding

8

239

Benedikte  Antonsen

Kaiser Tunnelrenser

Stor Pudel

Horsens

9

211

Anne-Mette Christiansen

Lucka

Blanding

Løgumkloster

10

218

Bo Møller

Milo

Blanding

Løgumkloster

11

237

Merete Karlsen

Hannah

Border Collie

Vejle

           

 

Spring kl 1 (Lille) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

18

Karina Bie

Bumle

Coton de tuléar

Ødis Bramdrup

2

15

Lene  Feldstedt

Holly

Japansk spids

Kolding

3

17

Grethe  Hausted

Bella

Cavalier King Charles Spaniel

Vamdrup

4

19

Jette Leth Kragh

Karla

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

5

13

Lise Jørgensen

Nuunu

Sheltie

Risskov

6

12

Birgit Rasmussen

Shanti

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

           

 

Spring kl 1 (Mellem) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

117

Gitte Poulsen

Zippi

Pyrenæisk Hyrdehund

Kolding

2

104

Anne Kew

Hubert

Dansk/svensk gårdhund

Give

3

113

Sandra Møller Christensen

Oskar

Beagel/dværg pincher

Brenderup

4

119

Helle Madsen

Wish

Shetie

Herning

5

112

Winnie  Ahrensberg

Sasha

Beagle

Give

6

116

Mikkeline Hare Jensen

Enya

Japansk spids

Kolding

7

118

Sara Saron

Senna

FT Cocker Spaniel

Varde

8

120

Trine Gundersen

Sika

Dansk svensk gårdhund

Ødis Bramdrup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

Spring kl 1 (Stor) - 1.dag

 

 

Dommer: *

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

1

262

Wickie D. Jørgensen

Scott

Border Collie

Agerbæk

2

217

Annette Hempel

Cooper

Border Collie

Højme

3

224

Rikke Dyrbye

Kenai

Border Collie

Højme

4

266

Mette Brunsgaard

Ellie

Border Collie

Agerbæk

5

252

Kurt Jensen

Micco

Border Collie

Risskov

6

241

Jacob Højsgård

Coda

Malinois

Svendborg

7

245

Carsten Nielsen

Jazz

Border Collie

Løgumkloster

8

250

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Heppni

Islandsk fårehund

Vamdrup

9

259

Tine  Sønderby Smed

Alma

Australian shepherd

Varde

10

248

Charlotte Christensen

Zia

Border Collie

Broager

11

226

Anne-Mette Christiansen

Iza

Border Collie

Løgumkloster

12

206

Wickie D. Jørgensen

Keeper

Border Collie

Agerbæk

13

264

Gart Borchert

Ellie

Border Collie

Ødis Bramdrup

14

225

Anne Kew

Yoga

Border Collie

Give

15

221

Joy Oelkers

Abby

Schnauzer

Ødis Bramdrup

16

238

Anette  Kruse

Sienna

Border Collie

Ødis Bramdrup

17

244

Rikke Dyrbye

Zoom

Border Collie

Højme

18

265

Jeanette Schmidt

Eddie

Border Collie

Vejen

19

251

Kurt Jensen

Dean

Border Collie

Risskov

20

223

Carsten Nielsen

Nico

Border Collie

Løgumkloster

21

253

Jim Hempel

Kellie

Border Collie

Højme

22

254

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Blue

Australian shepherd

Vamdrup

23

260

Merete Karlsen

Clivus

Border Collie

Vejle

24

229

Eva Dinesen

Gadi

Border Collie

Agerbæk