KATALOG LANDSKONKURRENCE AGILITY ØDIS BRAMDRUP DcH

 

Stævnet afvikles på en bane, der er mange ekvipager, som skal igennem.

Vær opmærksom og klar ved start i god tid, og følg anvisninger fra indsender og hjælpere.

Vi har åbent i køkkenet fra k 7:30 med morgenmad og senere med frokost, lækre kyllingesandwicher og kæmpe pølser.
Velkomst kl 8:00.    1. banegennemgang kl 8:05.

Vi ønsker alle et godt stævne, med håb om en god og hyggelig afvikling.

Stævneudvalget: Anette; Ingo og Klaus

 

 

 

Agility kl 3 (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

2

Lillian Rose

Cindy

Dværgpudel

Vejle

 

2

14

Trine Sørensen

Lillie

Jack Russel

Risskov

 

3

8

Anette Andersen

Fritz

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

 

           

 

 

Agility kl 3 (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

102

Lene Callesen

Tanja

Kooiker hondje

Løgumkloster

 

2

115

Ingo Borchert

Lusi

Blanding

Ødis Bramdrup

 

3

105

Jan Bennett Hansen

fellow

Parson Russel

Vejle

 

4

108

Lillian Rose

Dundee

Dværgpudel

Vejle

 

5

100

Sara Saron

Audi

FT Cocker Spaniel

Varde

 

6

111

Cherie Nødvig

Molly

Blanding

Vamdrup

 

7

109

Helle  Hallundbæk

Spitfire

Border Collie

Herning

 

8

110

Lisbeth Jensen

B.B.

Pyrenæisk hyrdehund

Kolding

 

           

 

 

Agility kl 3 (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

201

Anette  Kruse

Fiona

Blanding

Ødis Bramdrup

 

2

231

Tina Tøndering

Zen

Border Collie

Agerbæk

 

3

208

Mette  Randers

Zuma

Border Collie

Herning

 

4

220

Stephanie Sørensen

Pennie

Border Collie

Kolding

 

5

216

Gitta Gravgård

Gimmick

Border Collie

Harlev

 

6

214

Marianne K Jakobsen

Misha

Labrador

Vejen

 

7

246

Anne Kew

Merry Hoppins

Border Collie

Give

 

8

203

Kurt Jensen

Kian

Border Collie

Risskov

 

9

235

Lene  Poulsen

Zig Zag

Border Collie

Agerbæk

 

10

212

Dorthe Rix

Bella

Labrador

Give

 

11

213

Brian Jensen

Daisy

Border Collie

Løgumkloster

 

12

210

John Trip

Foxy

Border Collie

Løgumkloster

 

         

 

 

 

 

Agility kl 2 (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

7

Bente Bækgaard

Monet

Cavalier King Charles Spaniel

Give

 

2

16

Dennis Eskildsen

Odin

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

 

           

 

 

Agility kl 2 Senior (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

103

Louise Rahbek

Donnie

Blanding

Bøgestrøm

 

2

101

Sara Saron

Bobby

FT Cocker Spaniel

Varde

 

           

 

 

Agility kl 2 (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

114

Tanja  Stentoft Klemmensen

Armani

Blanding

Thisted

 

           

 

 

Agility kl 2 Senior (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

200

Jim Hempel

Sydney

Border Collie

Højme

 

           

 

 

Agility kl 2 (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

240

John Trip

Myzli

Border Collie

Løgumkloster

 

2

218

Bo Møller

Milo

Blanding

Løgumkloster

 

3

236

Bente  Arildsen

Maybe

Border Collie

Give

 

4

230

Marianne K Jakobsen

Bambam

Labrador

Vejen

 

5

233

Louise Aaquist Grøndahl

Iso

Australian shepherd

Broager

 

6

247

Søren Lassen

Abby

Border Collie

Agerbæk

 

7

237

Merete Karlsen

Hannah

Border Collie

Vejle

 

8

219

Jørn Elsberg

Ty

Border Collie

Kolding

 

9

222

Charlene Nielsen

Sitka

Border Collie

Odder

 

10

211

Anne-Mette Christiansen

Lucka

Blanding

Løgumkloster

 

11

227

Kurt Jensen

Mocca

Border Collie

Risskov

 

12

239

Benedikte  Antonsen

Kaiser Tunnelrenser

Stor Pudel

Horsens

 

13

256

Jane  Bundesen

Pinta

Border Collie

Ødis Bramdrup

 

14

242

Susanne Kofoed Nielsen

Caja

Flatcoated Retriever

Kolding

 

           

 

 

Agility kl 1 (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

12

Birgit Rasmussen

Shanti

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

2

18

Karina Bie

Bumle

Coton de tuléar

Ødis Bramdrup

 

3

11

Lene Elise Hansen

Buffy

Parson Russel Terrier

Højme

 

4

19

Jette Leth Kragh

Karla

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

5

15

Lene  Feldstedt

Holly

Japansk spids

Kolding

 

6

13

Lise Jørgensen

Nuunu

Sheltie

Risskov

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agility kl 1 (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

118

Sara Saron

Senna

FT Cocker Spaniel

Varde

 

2

104

Anne Kew

Hubert

Dansk/svensk gårdhund

Give

 

3

119

Helle Madsen

Wish

Shetie

Herning

 

4

120

Trine Gundersen

Sika

Dansk svensk gårdhund

Ødis Bramdrup

 

5

116

Mikkeline Hare Jensen

Enya

Japansk spids

Kolding

 

6

112

Winnie  Ahrensberg

Sasha

Beagle

Give

 

           

 

 

Agility kl 1 (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

248

Charlotte Christensen

Zia

Border Collie

Broager

 

2

249

Rikke Bækgaard

Lucca

Border Collie

Give

 

3

250

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Heppni

Islandsk fårehund

Vamdrup

 

4

252

Kurt Jensen

Micco

Border Collie

Risskov

 

5

264

Gart Borchert

Ellie

Border Collie

Ødis Bramdrup

 

6

229

Eva Dinesen

Gadi

Border Collie

Agerbæk

 

7

228

Drude Gro Petersen

Cloé

Golden Retriever

Højme

 

8

253

Jim Hempel

Kellie

Border Collie

Højme

 

9

258

Majken Thomsen

kato

Border Collie

Skanderborg

 

10

255

Jane Jensen

Dundee

Blanding

Odder

 

11

223

Carsten Nielsen

Nico

Border Collie

Løgumkloster

 

12

257

Lene Elise Hansen

Holly

Australsk Kelpie

Højme

 

13

221

Joy Oelkers

Abby

Schnauzer

Ødis Bramdrup

 

14

254

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Blue

Australian shepherd

Vamdrup

 

15

262

Wickie D. Jørgensen

Scott

Border Collie

Agerbæk

 

16

232

Charlotte Mølgaard Hansen

Nellie

Groenendal

Højme

 

17

215

Drude Gro Petersen

Jack

Border Collie

Højme

 

18

243

Ilse Sørensen

Sally

Labrador F1

Odder

 

19

225

Anne Kew

Yoga

Border Collie

Give

 

20

245

Carsten Nielsen

Jazz

Border Collie

Løgumkloster

 

21

260

Merete Karlsen

Clivus

Border Collie

Vejle

 

22

217

Annette Hempel

Cooper

Border Collie

Højme

 

23

238

Anette  Kruse

Sienna

Border Collie

Ødis Bramdrup

 

24

226

Anne-Mette Christiansen

Iza

Border Collie

Løgumkloster

 

25

206

Wickie D. Jørgensen

Keeper

Border Collie

Agerbæk

 

26

251

Kurt Jensen

Dean

Border Collie

Risskov

 

           

 

 

Agility åben Senior (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

5

Bente Bækgaard

Picasso

Cavalier King Charles Spaniel

Give

 

2

1

Lillian Rose

Timon

Dværgpudel

Vejle

 

 

 

 

         

 

 

Agility åben (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

10

Anne Marie Gammelmark

Bailey

Papillon

Horsens

 

2

9

Trine Sørensen

Frida

Jack Russel

Risskov

 

3

3

Jørn Kristensen

Laura

Dværg pudel

Odder

 

4

6

Helle Rask

Lasse

Dværg pudel

Århus

 

5

4

Anne Marie Gammelmark

Zoya

Papillon

Horsens

 

6

8

Anette Andersen

Fritz

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

 

7

14

Trine Sørensen

Lillie

Jack Russel

Risskov

 

8

2

Lillian Rose

Cindy

Dværgpudel

Vejle

 

9

7

Bente Bækgaard

Monet

Cavalier King Charles Spaniel

Give

 

10

16

Dennis Eskildsen

Odin

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

 

11

12

Birgit Rasmussen

Shanti

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

12

11

Lene Elise Hansen

Buffy

Parson Russel Terrier

Højme

 

13

19

Jette Leth Kragh

Karla

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

14

15

Lene  Feldstedt

Holly

Japansk spids

Kolding

 

15

13

Lise Jørgensen

Nuunu

Sheltie

Risskov

 

           

 

 

Agility åben Senior (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

103

Louise Rahbek

Donnie

Blanding

Bøgestrøm

 

2

101

Sara Saron

Bobby

FT Cocker Spaniel

Varde

 

           

 

 

Agility åben (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

106

Helle Madsen

Dream

Sheltie

Herning

 

2

102

Lene Callesen

Tanja

Kooiker hondje

Løgumkloster

 

3

105

Jan Bennett Hansen

fellow

Parson Russel

Vejle

 

4

100

Sara Saron

Audi

FT Cocker Spaniel

Varde

 

5

111

Cherie Nødvig

Molly

Blanding

Vamdrup

 

6

108

Lillian Rose

Dundee

Dværgpudel

Vejle

 

7

110

Lisbeth Jensen

B.B.

Pyrenæisk hyrdehund

Kolding

 

8

109

Helle  Hallundbæk

Spitfire

Border Collie

Herning

 

9

115

Ingo Borchert

Lusi

Blanding

Ødis Bramdrup

 

10

114

Tanja  Stentoft Klemmensen

Armani

Blanding

Thisted

 

11

112

Winnie  Ahrensberg

Sasha

Beagle

Give

 

12

116

Mikkeline Hare Jensen

Enya

Japansk spids

Kolding

 

13

104

Anne Kew

Hubert

Dansk/svensk gårdhund

Give

 

14

120

Trine Gundersen

Sika

Dansk svensk gårdhund

Ødis Bramdrup

 

15

118

Sara Saron

Senna

FT Cocker Spaniel

Varde

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

Agility åben Senior (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

205

Lene  Poulsen

Diesel

Golden retriever

Agerbæk

 

2

200

Jim Hempel

Sydney

Border Collie

Højme

 

           

 

 

Agility åben (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

204

Bente  Arildsen

Luna

Border Collie

Give

 

2

234

Søren Lassen

Cena

Border Collie

Agerbæk

 

3

202

Christa Hansen

Diesel

Border Collie

Agerbæk

 

4

207

Jørn Elsberg

Trissie

Border Collie

Kolding

 

5

213

Brian Jensen

Daisy

Border Collie

Løgumkloster

 

6

214

Marianne K Jakobsen

Misha

Labrador

Vejen

 

7

220

Stephanie Sørensen

Pennie

Border Collie

Kolding

 

8

235

Lene  Poulsen

Zig Zag

Border Collie

Agerbæk

 

9

212

Dorthe Rix

Bella

Labrador

Give

 

10

216

Gitta Gravgård

Gimmick

Border Collie

Harlev

 

11

203

Kurt Jensen

Kian

Border Collie

Risskov

 

12

210

John Trip

Foxy

Border Collie

Løgumkloster

 

13

201

Anette  Kruse

Fiona

Blanding

Ødis Bramdrup

 

14

208

Mette  Randers

Zuma

Border Collie

Herning

 

15

246

Anne Kew

Merry Hoppins

Border Collie

Give

 

16

231

Tina Tøndering

Zen

Border Collie

Agerbæk

 

17

211

Anne-Mette Christiansen

Lucka

Blanding

Løgumkloster

 

18

242

Susanne Kofoed Nielsen

Caja

Flatcoated Retriever

Kolding

 

19

237

Merete Karlsen

Hannah

Border Collie

Vejle

 

20

222

Charlene Nielsen

Sitka

Border Collie

Odder

 

21

256

Jane  Bundesen

Pinta

Border Collie

Ødis Bramdrup

 

22

219

Jørn Elsberg

Ty

Border Collie

Kolding

 

23

239

Benedikte  Antonsen

Kaiser Tunnelrenser

Stor Pudel

Horsens

 

24

227

Kurt Jensen

Mocca

Border Collie

Risskov

 

25

230

Marianne K Jakobsen

Bambam

Labrador

Vejen

 

26

233

Louise Aaquist Grøndahl

Iso

Australian shepherd

Broager

 

27

236

Bente  Arildsen

Maybe

Border Collie

Give

 

28

247

Søren Lassen

Abby

Border Collie

Agerbæk

 

29

218

Bo Møller

Milo

Blanding

Løgumkloster

 

30

240

John Trip

Myzli

Border Collie

Løgumkloster

 

31

228

Drude Gro Petersen

Cloé

Golden Retriever

Højme

 

32

229

Eva Dinesen

Gadi

Border Collie

Agerbæk

 

33

260

Merete Karlsen

Clivus

Border Collie

Vejle

 

34

257

Lene Elise Hansen

Holly

Australsk Kelpie

Højme

 

35

206

Wickie D. Jørgensen

Keeper

Border Collie

Agerbæk

 

36

258

Majken Thomsen

kato

Border Collie

Skanderborg

 

37

215

Drude Gro Petersen

Jack

Border Collie

Højme

 

38

254

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Blue

Australian shepherd

Vamdrup

 

39

232

Charlotte Mølgaard Hansen

Nellie

Groenendal

Højme

 

40

252

Kurt Jensen

Micco

Border Collie

Risskov

 

41

255

Jane Jensen

Dundee

Blanding

Odder

 

42

223

Carsten Nielsen

Nico

Border Collie

Løgumkloster

 

43

248

Charlotte Christensen

Zia

Border Collie

Broager

 

44

262

Wickie D. Jørgensen

Scott

Border Collie

Agerbæk

 

45

249

Rikke Bækgaard

Lucca

Border Collie

Give

 

46

225

Anne Kew

Yoga

Border Collie

Give

 

47

217

Annette Hempel

Cooper

Border Collie

Højme

 

48

221

Joy Oelkers

Abby

Schnauzer

Ødis Bramdrup

 

49

250

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Heppni

Islandsk fårehund

Vamdrup

 

50

251

Kurt Jensen

Dean

Border Collie

Risskov

 

51

253

Jim Hempel

Kellie

Border Collie

Højme

 

52

245

Carsten Nielsen

Jazz

Border Collie

Løgumkloster

 

53

243

Ilse Sørensen

Sally

Labrador F1

Odder

 

           

 

 

Spring åben Senior (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

5

Bente Bækgaard

Picasso

Cavalier King Charles Spaniel

Give

 

2

1

Lillian Rose

Timon

Dværgpudel

Vejle

 

           

 

 

Spring åben (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

4

Anne Marie Gammelmark

Zoya

Papillon

Horsens

 

2

9

Trine Sørensen

Frida

Jack Russel

Risskov

 

3

3

Jørn Kristensen

Laura

Dværg pudel

Odder

 

4

6

Helle Rask

Lasse

Dværg pudel

Århus

 

5

10

Anne Marie Gammelmark

Bailey

Papillon

Horsens

 

6

2

Lillian Rose

Cindy

Dværgpudel

Vejle

 

7

14

Trine Sørensen

Lillie

Jack Russel

Risskov

 

8

8

Anette Andersen

Fritz

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

 

9

16

Dennis Eskildsen

Odin

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

 

10

7

Bente Bækgaard

Monet

Cavalier King Charles Spaniel

Give

 

11

12

Birgit Rasmussen

Shanti

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

12

15

Lene  Feldstedt

Holly

Japansk spids

Kolding

 

13

11

Lene Elise Hansen

Buffy

Parson Russel Terrier

Højme

 

14

19

Jette Leth Kragh

Karla

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

15

13

Lise Jørgensen

Nuunu

Sheltie

Risskov

 

           

 

 

Spring åben Senior (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

101

Sara Saron

Bobby

FT Cocker Spaniel

Varde

 

2

103

Louise Rahbek

Donnie

Blanding

Bøgestrøm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

Spring åben (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

106

Helle Madsen

Dream

Sheltie

Herning

 

2

100

Sara Saron

Audi

FT Cocker Spaniel

Varde

 

3

108

Lillian Rose

Dundee

Dværgpudel

Vejle

 

4

111

Cherie Nødvig

Molly

Blanding

Vamdrup

 

5

105

Jan Bennett Hansen

fellow

Parson Russel

Vejle

 

6

115

Ingo Borchert

Lusi

Blanding

Ødis Bramdrup

 

7

109

Helle Hallundbæk

Spitfire

Border Collie

Herning

 

8

110

Lisbeth Jensen

B.B.

Pyrenæisk hyrdehund

Kolding

 

9

102

Lene Callesen

Tanja

Kooiker hondje

Løgumkloster

 

10

114

Tanja  Stentoft Klemmensen

Armani

Blanding

Thisted

 

11

104

Anne Kew

Hubert

Dansk/svensk gårdhund

Give

 

12

112

Winnie  Ahrensberg

Sasha

Beagle

Give

 

13

118

Sara Saron

Senna

FT Cocker Spaniel

Varde

 

14

116

Mikkeline Hare Jensen

Enya

Japansk spids

Kolding

 

           

 

 

Spring åben Senior (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

205

Lene  Poulsen

Diesel

Golden retriever

Agerbæk

 

2

200

Jim Hempel

Sydney

Border Collie

Højme

 

           

 

 

Spring åben (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

210

John Trip

Foxy

Border Collie

Løgumkloster

 

2

202

Christa Hansen

Diesel

Border Collie

Agerbæk

 

3

204

Bente  Arildsen

Luna

Border Collie

Give

 

4

234

Søren Lassen

Cena

Border Collie

Agerbæk

 

5

214

Marianne K Jakobsen

Misha

Labrador

Vejen

 

6

207

Jørn Elsberg

Trissie

Border Collie

Kolding

 

7

216

Gitta Gravgård

Gimmick

Border Collie

Harlev

 

8

220

Stephanie Sørensen

Pennie

Border Collie

Kolding

 

9

201

Anette  Kruse

Fiona

Blanding

Ødis Bramdrup

 

10

203

Kurt Jensen

Kian

Border Collie

Risskov

 

11

231

Tina Tøndering

Zen

Border Collie

Agerbæk

 

12

212

Dorthe Rix

Bella

Labrador

Give

 

13

246

Anne Kew

Merry Hoppins

Border Collie

Give

 

14

235

Lene  Poulsen

Zig Zag

Border Collie

Agerbæk

 

15

213

Brian Jensen

Daisy

Border Collie

Løgumkloster

 

16

208

Mette  Randers

Zuma

Border Collie

Herning

 

17

218

Bo Møller

Milo

Blanding

Løgumkloster

 

18

227

Kurt Jensen

Mocca

Border Collie

Risskov

 

19

236

Bente  Arildsen

Maybe

Border Collie

Give

 

20

211

Anne-Mette Christiansen

Lucka

Blanding

Løgumkloster

 

21

242

Susanne Kofoed Nielsen

Caja

Flatcoated Retriever

Kolding

 

22

247

Søren Lassen

Abby

Border Collie

Agerbæk

 

23

239

Benedikte  Antonsen

Kaiser Tunnelrenser

Stor Pudel

Horsens

 

24

233

Louise Aaquist Grøndahl

Iso

Australian shepherd

Broager

 

25

219

Jørn Elsberg

Ty

Border Collie

Kolding

 

26

240

John Trip

Myzli

Border Collie

Løgumkloster

 

27

237

Merete Karlsen

Hannah

Border Collie

Vejle

 

28

222

Charlene Nielsen

Sitka

Border Collie

Odder

 

29

230

Marianne K Jakobsen

Bambam

Labrador

Vejen

 

30

256

Jane  Bundesen

Pinta

Border Collie

Ødis Bramdrup

 

31

228

Drude Gro Petersen

Cloé

Golden Retriever

Højme

 

32

245

Carsten Nielsen

Jazz

Border Collie

Løgumkloster

 

33

232

Charlotte Mølgaard Hansen

Nellie

Groenendal

Højme

 

34

252

Kurt Jensen

Micco

Border Collie

Risskov

 

35

260

Merete Karlsen

Clivus

Border Collie

Vejle

 

36

225

Anne Kew

Yoga

Border Collie

Give

 

37

255

Jane Jensen

Dundee

Blanding

Odder

 

38

249

Rikke Bækgaard

Lucca

Border Collie

Give

 

39

262

Wickie D. Jørgensen

Scott

Border Collie

Agerbæk

 

40

250

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Heppni

Islandsk fårehund

Vamdrup

 

41

258

Majken Thomsen

kato

Border Collie

Skanderborg

 

42

248

Charlotte Christensen

Zia

Border Collie

Broager

 

43

251

Kurt Jensen

Dean

Border Collie

Risskov

 

44

253

Jim Hempel

Kellie

Border Collie

Højme

 

45

217

Annette Hempel

Cooper

Border Collie

Højme

 

46

221

Joy Oelkers

Abby

Schnauzer

Ødis Bramdrup

 

47

223

Carsten Nielsen

Nico

Border Collie

Løgumkloster

 

48

206

Wickie D. Jørgensen

Keeper

Border Collie

Agerbæk

 

49

229

Eva Dinesen

Gadi

Border Collie

Agerbæk

 

50

254

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Blue

Australian shepherd

Vamdrup

 

51

243

Ilse Sørensen

Sally

Labrador F1

Odder

 

52

257

Lene Elise Hansen

Holly

Australsk Kelpie

Højme

 

53

215

Drude Gro Petersen

Jack

Border Collie

Højme

 

           

 

 

Spring kl 3 (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

8

Anette Andersen

Fritz

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

 

2

2

Lillian Rose

Cindy

Dværgpudel

Vejle

 

3

14

Trine Sørensen

Lillie

Jack Russel

Risskov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

Spring kl 3 (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

109

Helle  Hallundbæk

Spitfire

Border Collie

Herning

 

2

105

Jan Bennett Hansen

fellow

Parson Russel

Vejle

 

3

115

Ingo Borchert

Lusi

Blanding

Ødis Bramdrup

 

4

111

Cherie Nødvig

Molly

Blanding

Vamdrup

 

5

102

Lene Callesen

Tanja

Kooiker hondje

Løgumkloster

 

6

100

Sara Saron

Audi

FT Cocker Spaniel

Varde

 

7

108

Lillian Rose

Dundee

Dværgpudel

Vejle

 

8

110

Lisbeth Jensen

B.B.

Pyrenæisk hyrdehund

Kolding

 

           

 

 

Spring kl 3 (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

203

Kurt Jensen

Kian

Border Collie

Risskov

 

2

201

Anette  Kruse

Fiona

Blanding

Ødis Bramdrup

 

3

235

Lene  Poulsen

Zig Zag

Border Collie

Agerbæk

 

4

213

Brian Jensen

Daisy

Border Collie

Løgumkloster

 

5

246

Anne Kew

Merry Hoppins

Border Collie

Give

 

6

208

Mette  Randers

Zuma

Border Collie

Herning

 

7

216

Gitta Gravgård

Gimmick

Border Collie

Harlev

 

8

212

Dorthe Rix

Bella

Labrador

Give

 

9

220

Stephanie Sørensen

Pennie

Border Collie

Kolding

 

10

231

Tina Tøndering

Zen

Border Collie

Agerbæk

 

           

 

 

Spring kl 2 (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

16

Dennis Eskildsen

Odin

Shetland Sheepdog

Løgumkloster

 

2

7

Bente Bækgaard

Monet

Cavalier King Charles Spaniel

Give

 

           

 

 

Spring kl 2 Senior (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

103

Louise Rahbek

Donnie

Blanding

Bøgestrøm

 

2

101

Sara Saron

Bobby

FT Cocker Spaniel

Varde

 

           

 

 

Spring kl 2 (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

114

Tanja  Stentoft Klemmensen

Armani

Blanding

Thisted

 

           

 

 

Spring kl 2 Senior (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

200

Jim Hempel

Sydney

Border Collie

Højme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

Spring kl 2 (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

227

Kurt Jensen

Mocca

Border Collie

Risskov

 

2

239

Benedikte  Antonsen

Kaiser Tunnelrenser

Stor Pudel

Horsens

 

3

247

Søren Lassen

Abby

Border Collie

Agerbæk

 

4

240

John Trip

Myzli

Border Collie

Løgumkloster

 

5

237

Merete Karlsen

Hannah

Border Collie

Vejle

 

6

233

Louise Aaquist Grøndahl

Iso

Australian shepherd

Broager

 

7

218

Bo Møller

Milo

Blanding

Løgumkloster

 

8

242

Susanne Kofoed Nielsen

Caja

Flatcoated Retriever

Kolding

 

9

256

Jane  Bundesen

Pinta

Border Collie

Ødis Bramdrup

 

10

219

Jørn Elsberg

Ty

Border Collie

Kolding

 

11

230

Marianne K Jakobsen

Bambam

Labrador

Vejen

 

12

222

Charlene Nielsen

Sitka

Border Collie

Odder

 

13

236

Bente  Arildsen

Maybe

Border Collie

Give

 

14

211

Anne-Mette Christiansen

Lucka

Blanding

Løgumkloster

 

           

 

 

Spring kl 1 (Lille) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

19

Jette Leth Kragh

Karla

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

2

12

Birgit Rasmussen

Shanti

Dansk/svensk gårdhund

Løgumkloster

 

3

13

Lise Jørgensen

Nuunu

Sheltie

Risskov

 

4

11

Lene Elise Hansen

Buffy

Parson Russel Terrier

Højme

 

5

15

Lene  Feldstedt

Holly

Japansk spids

Kolding

 

6

18

Karina Bie

Bumle

Coton de tuléar

Ødis Bramdrup

 

           

 

 

Spring kl 1 (Mellem) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

118

Sara Saron

Senna

FT Cocker Spaniel

Varde

 

2

104

Anne Kew

Hubert

Dansk/svensk gårdhund

Give

 

3

116

Mikkeline Hare Jensen

Enya

Japansk spids

Kolding

 

4

119

Helle Madsen

Wish

Shetie

Herning

 

5

112

Winnie  Ahrensberg

Sasha

Beagle

Give

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

Spring kl 1 (Stor) - 2.dag

 

 

Dommer: *

 

Nr

KatNr

Hundefører

Hund

Race

Afdeling

 

1

251

Kurt Jensen

Dean

Border Collie

Risskov

 

2

215

Drude Gro Petersen

Jack

Border Collie

Højme

 

3

254

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Blue

Australian shepherd

Vamdrup

 

4

264

Gart Borchert

Ellie

Border Collie

Ødis Bramdrup

 

5

243

Ilse Sørensen

Sally

Labrador F1

Odder

 

6

226

Anne-Mette Christiansen

Iza

Border Collie

Løgumkloster

 

7

257

Lene Elise Hansen

Holly

Australsk Kelpie

Højme

 

8

225

Anne Kew

Yoga

Border Collie

Give

 

9

248

Charlotte Christensen

Zia

Border Collie

Broager

 

10

262

Wickie D. Jørgensen

Scott

Border Collie

Agerbæk

 

11

221

Joy Oelkers

Abby

Schnauzer

Ødis Bramdrup

 

12

250

Marilouise  Rosenkrands Rasmussen

Heppni

Islandsk fårehund

Vamdrup

 

13

232

Charlotte Mølgaard Hansen

Nellie

Groenendal

Højme

 

14

245

Carsten Nielsen

Jazz

Border Collie

Løgumkloster

 

15

228

Drude Gro Petersen

Cloé

Golden Retriever

Højme

 

16

253

Jim Hempel

Kellie

Border Collie

Højme

 

17

249

Rikke Bækgaard

Lucca

Border Collie

Give

 

18

255

Jane Jensen

Dundee

Blanding

Odder

 

19

252

Kurt Jensen

Micco

Border Collie

Risskov

 

20

260

Merete Karlsen

Clivus

Border Collie

Vejle

 

21

206

Wickie D. Jørgensen

Keeper

Border Collie

Agerbæk

 

22

217

Annette Hempel

Cooper

Border Collie

Højme

 

23

229

Eva Dinesen

Gadi

Border Collie

Agerbæk

 

24

223

Carsten Nielsen

Nico

Border Collie

Løgumkloster

 

25

258

Majken Thomsen

kato

Border Collie

Skanderborg

 

26

238

Anette  Kruse

Sienna

Border Collie

Ødis Bramdrup